N'aptın Payamları?

Datça… Badem ağaçlarıyla kaplı bir yarımada. Burada badem üretimi çok sayıda aile için geçim kaynağı olmuş yıllarca. Fakat turizm ve yapılaşma artık tarlaları tehdit ediyor. Her geçen gün badem ve zeytin ağaçlarının yerini evler, oteller alıyor. Film, yaz mevsiminin en sıcak günlerinde yapılan badem hasadına odaklanıyor. Üretimin her aşamasında köylünün tarlasına onunla giriyor ve son üreticilerin izini sürüyor.

Filmin Kahramanları:


Ayhan Dinç, Muğla’nın Datça ilçesinde büyümüş. Üniversite hayatı ve mesleği onu İstanbul’da yaşamaya itmiş ama çalışırken de bahçe işlerinden, badem üretiminden hiç kopmamış. Kayınpederi, bademliklerine artık bakamayacak yaşa geldiğinde sorumluluğu Ayhan üstlenmiş. Ayhan yıllar boyu meslek hayatında yaşamadığı tatmini daha zor olmasına rağmen toprakta bulmuş. Kasabadaki yaşamı, kozmopolit kent hayatına kıyasla onun daha mutlu ve kendini gerçekleştirme imkanı bulduğu bir yaşam şekli olmuş


Biz bu filmde Ayhan’ın hikayesini, yarımadanın muhteşem doğa görüntüleri eşliğinde izlerken, badem tarımının önemini, değerini, zorluklarını ve güncel durumu öğreneceğiz.

Format

Filmin Türü:
Filmin Süresi:
Format:   
Hedef Kitle:

Belgesel
24’07”
1920 X 1080p 25 Fps
12 / 70 yaş