Ölümsüz Z

www.yasar.edu.tr         www.globaldubbingcenter.com

Zeytin, insanın hayatını sürdürebilmesi için gereken her şeyi, tek başına karşılayan bir ağaç. Aydınlatıyor, ısıtıyor, besliyor, koruyor, tedavi ediyor, temizliyor, ailelerin geçimini sağlıyor… Bu nedenle zeytini tanıyan bilen insanlar onu asla kaybetmek istemiyor ve tutkuyla bağlanıyor.

Tanıtımlar

Film, zeytin meyvesini sıkmayı öğrenerek, karanlığı aydınlatan, ısınan, savaşlarda yaralarını zeytinyağıyla saran, hastalıklardan onunla korunan, vücudunu zeytinyağlı sabunla temizleyen, olimpiyatlarda sporcunun başarısını zeytin dalından taçla ödüllendiren, onu barışın ve iyiliğin simgesi haline getiren insanın öyküsünü, insandaki zeytin tutkusunu güçlü sinematografisiyle yeni nesillere aktarmayı hedefliyor.

‘Ölümsüz Z’ filmi, ana karakterleri  Cahit Çetin, Pelin Omuroğlu Balcıoğlu ve Levent Köstem ile bir yandan zeytinciliğin güncel fotoğrafını çekerken, Ümmühan Tibet ile Türkiye’de ve dünyadaki son durumu aktarıyor. Prof. Güven Bakır, zeytin tarihinde çok önemli yere sahip ‘Klazomenai Antik Zeytinyağı İşliği’ni  nasıl ortaya çıkardığına, Beğendik Abi lokantasının sahibi Handan Kaygusuzer, zeytinyağının yemek kültürümüzdeki yerine, vurgu yapıyor. Öte yanda Urlalı öğretmen Serpil Koldagüç, öğrencileriyle oluşturduğu zeytin koleksiyon bahçesinde, çocuklarla hasat coşkusunu; zeytin ağacını bilmeden büyüyen ama ilk görüşte aşk yaşayan Bornova Zeytincilik Enstitüsü müdürü Ünal Kaya, dünyanın zeytin gen kaynaklarını koruma görevini üstlenmenin gururunu yaşıyor.

Ümmühan Tibet Danışman

 

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı. Zeytine ömrünü adayanlardan. Dünyada ve Türkiye’de Türk zeytinyağının tanıtılması ve sektörün gelişmesi için çalışıyor.

 

Macit Sonkan Anlatıcı

 

Tiyatro ve sinemadan sonra, onu Ölümsüz Z’de bir belgeselde ilk kez anlatıcı olarak izleyeceğiz. Tam bir zeytin aşığı, Çeşme’de kendi zeytin ağaçlarını yetiştiriyor.

 

www.macitsonkan.com

www.imdb.com

 

Mehmet Can Özer Müzisyen

 

Ölümsüz Z’nin müziklerini besteleyen uluslararası sanatçı. Yaşar Üniversitesinde dünya standartlarında bir müzik stüdyosunun yapımını sağlayan ve ses mühendisliği dersi veren Mehmet Can özer, bugünlerde Avrupa’da verdiği konserlerin yanısıra, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına da eser besteliyor.

 

 

Konuşmacılar

Radyo Yayınından

TRT Kent Radyo’da sayın Derya Turhan’ın hazırlayıp sunduğu  ‘İzmir’de Yaşam’ programında Ölümsüz Z’yi konuştuk. Gastronomi Derneği Başkanı sayın Serdar Çelenk’te bize eşlik etti.

TRT Kent Radyo’da sayın Derya Turhan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Hayatın İçinden’ programı. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet ile.

Basından
Özel Gösterimler

08 Nisan 2016
14 Nisan 2016
27 Nisan 2016
04 Mayıs 2016
15 Mayıs 2016
07 Temmuz 2016
10 Temmuz 2016
17 Temmuz 2016
11 Ekim 2016
26 Kasım 2016
27 Kasım 2016

03 Ekim 2017

5-6-7 Ekim 2018

02 Mart 2019

06 Nissan 2019

21 Ekim 2019

06 Aralık 2023

İzmir Sanat Merkezi Film Gala
Ayvalık Slow Olive
İzmir Olivtech Fuarı
Zeytincilik Araştırma Enstitüsü
Urla Ayerya Çiftliği
Karaburun Ütopyalar Toplantıları
Tunus Uluslararası Zeytin Konseyi gösterimi
HAUS İtalyan üreticiler toplantısı gösterimi
Myammar’da ilkokul öğrencilerine gösterim
Köstem Zeytinyağı Müzesi ‘Dünya Zeytin Günü’ gösterimi
Movenpick Otel özel gösterimi

UKEB Okulları

Mavibahçe Gastronomi Festivali

Urla Darüşşafaka Rezidans

Tarsus Film Günleri

UKEB Okulları

Beyoğlu Sineması

Film Ekibi

Araştırma – Yapım:
Yönetmen:
Kamera – Kurgu:
Senaryo:
Danışman:
Anlatıcı:
Müzik:
Tanıtım Sesi:
Logo Tasarım:
Çeviri:
Festival Sorumlusu:

Nilgün Yanık Emiroğlu
Ramazan Emiroğlu – Nilgün Yanık Emiroğlu
Ramazan Emiroğlu
Anıl Eren Küçük – Nilgün Yanık Emiroğlu
Ümmühan Tibet
Macit Sonkan
Mehmet Can Özer
Suha Çalkıvik
Ali Torun – Ramazan Emiroğlu
Ufuk Betiner Önengüt
Mehmet Önengüt

Format

Filmin Türü:
Filmin Süresi:
Format:   
Hedef Kitle:

Belgesel
57’16”
1920 X 1080p 25 Fps
12 / 70 yaş